Spotkanie Osasuna vs Mallorca, wynik końcowy 1-1

W jednym z kluczowych spotkań 36. kolejki La Liga, rozegranym na Estadio El Sadar, Osasuna zmierzyła się z Mallorcą. Mecz zakończył się remisem 1-1, choć gospodarze byli bliscy triumfu, prowadząc 1-0 po pierwszej połowie. Spotkanie rozegrano w sobotę, 14 maja 2024 roku, o godzinie 17:30, a oba zespoły pokazały zaciętą walkę, walcząc o cenne punkty w końcówce sezonu.

Przebieg meczu

Spotkanie pomiędzy Osasuną a Mallorcą miało miejsce na legendarnym Estadio El Sadar, który wypełnił się po brzegi kibicami. Emocje były wyczuwalne w powietrzu już od pierwszych minut.

W 14. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Jon Moncayola, po świetnym podaniu od kolegi z zespołu, oddał precyzyjny strzał, który znalazł drogę do siatki. Trybuny eksplodowały radością, a Osasuna dominowała na boisku.

W 35. minucie kibice Mallorki zamarli, gdy Omar Mascarell otrzymał żółtą kartkę za niezbyt przemyślane zagranie. To była pierwsza żółta kartka w meczu, a atmosfera na boisku stawała się coraz bardziej napięta.

Po przerwie Mallorca wyszła na boisko z nową energią, co zaowocowało bramką wyrównującą. W 65. minucie Sergi Darder zdobył gola po zaciętej walce w polu karnym Osasuny, doprowadzając tym samym do remisu 1-1.

Obie drużyny walczyły do końca, ale żadna z nich nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Mimo kilku okazji z obu stron, wynik pozostał bez zmian do ostatniego gwizdka sędziego Francisco Hernandez Maeso.

Atmosfera na Estadio El Sadar była niepowtarzalna, a kibice obu drużyn z pewnością mogą być zadowoleni z widowiska, które zafundowały im drużyny. Na boisku nie brakowało emocji, momentów napięcia i świetnych akcji, które na długo pozostaną w pamięci fanów futbolu.

Osasuna teraz przygotowuje się do kolejnych spotkań z Villarreal i Getafe, natomiast Mallorca będzie miała nieco dłuższą przerwę przed swoimi kolejnymi meczami. Na pewno oba zespoły będą chciały poprawić swoje wyniki i zakończyć sezon na jak najwyższym miejscu w tabeli La Liga.