Spotkanie pomiędzy Atletico Madrid i Osasuna dnia 2024-05-19 17:00: 1-4

Atletico Madrid doznało bolesnej porażki na własnym boisku, ulegając Osasunie 1-4 w meczu 37. kolejki La Liga. Spotkanie rozegrane na Estádio Cívitas Metropolitano w niedzielę przyniosło niespodziewane rozstrzygnięcia, a goście z Pampeluny zdominowali gospodarzy, prowadząc już 1-0 do przerwy. Kibice Atletico, liczący na lepszy występ przed ostatnią kolejką sezonu, musieli przełknąć gorycz porażki, która dodatkowo komplikuje ich sytuację w tabeli.

Aimar Oroz 52' 0-2

Álvaro Morata 55' 1-2 (asysta Samuel Lino)

Raúl García 64' 1-3 (asysta Jesús Areso)

Lucas Torró 88' 1-4 (asysta Pablo Ibáñez)

Relacja z meczu

Mecz na Estádio Cívitas Metropolitano rozpoczął się w piękne majowe popołudnie, a stadion był wypełniony po brzegi entuzjastycznymi kibicami Atletico Madrid. Spotkanie zapowiadało się emocjonująco, zwłaszcza że gospodarze walczą o wysoką pozycję w tabeli, a Osasuna prezentuje się w tym sezonie bardzo solidnie.

Już od pierwszych minut meczu tempo było wysokie, a obie drużyny starały się zdobyć przewagę. W 26. minucie Raúl García otworzył wynik meczu, zdobywając bramkę dla Osasuny po precyzyjnej asyście Catena. Gospodarze byli wyraźnie zaskoczeni, a ich obrona popełniła błąd, co skrzętnie wykorzystali goście.

Atletico próbowało szybko odpowiedzieć, ale defensywa Osasuny była nie do przejścia. Atmosfera na stadionie stawała się coraz bardziej napięta, szczególnie po tym, jak Gabriel Paulista zobaczył żółtą kartkę w 35. minucie za ostry faul.

Po przerwie tempo gry nie zmalało. W 52. minucie Aimar Oroz podwyższył prowadzenie Osasuny na 0-2. Jednak Atletico nie zamierzało się poddawać i zaledwie trzy minuty później, w 55. minucie, Álvaro Morata zdobył bramkę kontaktową po świetnej asyście Samuel Lino.

Gdy wydawało się, że Atletico wróci do gry, w 64. minucie Raúl García ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po asyście Jesús Areso, zwiększając prowadzenie Osasuny na 1-3. Chwilę później, w 59. minucie, sędzia Pablo González Fuertes pokazał żółtą kartkę Alejandro Catenie za przewinienie taktyczne.

Kolejne minuty upływały pod znakiem zaciętej walki, jednak to Osasuna była bardziej skuteczna. W 88. minucie Lucas Torró dobił Atletico, strzelając czwartą bramkę po doskonałym podaniu Pablo Ibáñez. Na koniec meczu, w 90. minucie, Iker Muñoz otrzymał żółtą kartkę, ale nie miało to już większego wpływu na końcowy wynik.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4, co było sporym zaskoczeniem dla kibiców Atletico Madrid. Mimo że drużyna gospodarzy starała się walczyć, to Osasuna okazała się lepiej zorganizowana i bardziej skuteczna.

Atletico czekają teraz trudne mecze z Realem Sociedad i Villarreal, gdzie będą musieli pokazać lepszą formę, jeśli chcą zachować wysoką pozycję w tabeli. Osasuna natomiast, z takim występem, może patrzeć w przyszłość z optymizmem.