Mecz Atletico Madrid kontra Osasuna zakończony wynikiem 1-4

W minioną niedzielę na Estádio Cívitas Metropolitano Atletico Madrid podejmowało Osasunę w meczu 37. kolejki La Liga. Spotkanie zakończyło się sensacyjnym wynikiem 1-4 na korzyść gości, którzy już do przerwy prowadzili 0-1. Zwycięstwo Osasuny na terenie Atletico jest jednym z większych zaskoczeń tej fazy rozgrywek.

Najważniejsze informacje

Mecz pomiędzy drużynami: Atletico Madrid (Gospodarz) przeciwko Osasuna (Goście)

• Aimar Oroz 52' 0-2
  • Álvaro Morata 55' 1-2 (asysta: Samuel Lino)
  • Raúl García 64' 1-3 (asysta: Jesús Areso)
  • Lucas Torró 88' 1-4 (asysta: Pablo Ibáñez)

Relacja z meczu

Na Estádio Cívitas Metropolitano, w atmosferze pełnej emocji i nadziei, Atletico Madrid podejmowało drużynę Osasuna. Był to mecz, który miał kluczowe znaczenie dla układu tabeli La Liga, a kibice obu drużyn licznie stawili się na stadionie, aby wspierać swoich ulubieńców. Sędzia główny Pablo González Fuertes rozpoczął spotkanie punktualnie o godzinie 17:00.

Od pierwszych minut mecz był bardzo zacięty, a obie drużyny walczyły o dominację na boisku. Już w 26. minucie Osasuna wyszła na prowadzenie, kiedy Raúl García celnie uderzył głową po dośrodkowaniu od Catena. Stadion zamarł na chwilę, a kibice gospodarzy nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Atletico starało się odpowiedzieć, ale w 35. minucie Gabriel Paulista otrzymał żółtą kartkę za ostre wejście, co nieco osłabiło defensywę gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla Osasuny.

Druga połowa rozpoczęła się od intensywnej gry Atletico, które szukało wyrównania. Jednak to Osasuna ponownie trafiła do siatki, tym razem za sprawą Aimara Oroza w 52. minucie. Atletico nie zamierzało się poddawać, a już trzy minuty później, w 55. minucie, Álvaro Morata wykorzystał podanie od Samuela Lino i zdobył bramkę kontaktową.

Emocje wzrosły, gdy w 56. minucie Rodrigo de Paul otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny, a chwilę później, w 59. minucie, żółta kartka została pokazana także Catena z Osasuny. Mecz stawał się coraz bardziej zacięty.

W 64. minucie Raúl García ponownie wpisał się na listę strzelców, skutecznie kończąc akcję zainicjowaną przez Jesúsa Areso. Atletico znalazło się w trudnej sytuacji, przegrywając 1-3. Pomimo starań gospodarzy, Osasuna kontrolowała przebieg spotkania.

Gdy wydawało się, że wynik już się nie zmieni, w 88. minucie Lucas Torró ustalił rezultat na 1-4 po podaniu od Pablo Ibáñeza. Mecz zakończył się wysoką porażką Atletico, a kibice gospodarzy opuszczali stadion w przygnębieniu.

Po końcowym gwizdku sędziego, który zasygnalizował koniec meczu, Osasuna cieszyła się z ważnego zwycięstwa, natomiast Atletico musi przemyśleć swoje następne kroki przed meczami z Real Sociedad i Villarreal. Osasuna z kolei ma przed sobą kolejne wyzwania w rozgrywkach La Liga.