5-minutowa sekwencja jogi do porannej rutyny

Jeśli tak jak większość ludzi zmagasz się z porankami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja rutyna jest wypełniona rzeczami, które musisz zrobić, a nie ma w niej wystarczająco dużo rzeczy, które chcesz zrobić. Dlatego włączenie do porannej rutyny odrobiny jogi jest doskonałym sposobem na to, by przejście od śpiącej piękności do produktywnego człowieka było tak płynne i bezproblemowe, jak to tylko możliwe. W rzeczywistości nawet 10 minut jogi w porannej rutynie może mieć znaczący wpływ na Twój dzień. Pozycje ćwiczone podczas tej sekwencji stymulują przepływ krwi i wprawiają ciało w ruch, czyli dokładnie to, czego potrzebujemy we wczesnych godzinach dnia, kiedy poziom energii jest niski, a hormony stresu wysokie. Ponadto sekwencja ta została opracowana z myślą o zwiększeniu efektywności poprzez włączenie krótkiej praktyki do naszej porannej rutyny, abyśmy czuli się pełni energii i gotowi na wszystko, co nas spotka.

Joga na piękne poranki

Ponieważ poranki są często pośpieszne, najlepiej jest wykonać sekwencję, która jest krótka i łatwa do wykonania, ale na tyle mocna, by zrobić różnicę. Ta prosta sekwencja trwa zaledwie 5 minut i można ją wykonać w salonie lub nawet na łóżku. Pobudza ona krążenie krwi i pomaga poczuć się energicznym i gotowym na nadchodzący dzień. Można nawet wykonać tę sekwencję przed rozpoczęciem dnia lub przed pójściem spać, aby stworzyć przestrzeń między pracą a życiem domowym i upewnić się, że dzień zakończy się pozytywnym akcentem. Praktykowanie jogi rano ma kilka zalet. Po pierwsze, możesz to robić, będąc jeszcze w piżamie. Po drugie, nie potrzebujesz do tego żadnego specjalnego sprzętu. Po trzecie, pomoże Ci się obudzić, być bardziej produktywnym i mniej zestresowanym w ciągu dnia.

Postawa krzesła

Kolejna postawa krzesła jest odmianą postawy kobry. Pomaga ona zmniejszyć stres związany z dniem, zanim jeszcze się zacznie. Połóż się na podłodze na czworakach. Podnieś kolana i opuść biodra, tak aby kręgosłup był w kształcie litery S. Delikatnie wciągnij mięśnie brzucha do środka i do góry. Pozostań w tej pozycji przez 5-10 oddechów, aby poczuć rozciąganie w plecach i ramionach.

Postawa wyprostowana

Kolejna pozycja to wypady. Rozgrzewa ona mięśnie nóg, pobudza krążenie krwi i angażuje rdzeń. Stań w lekkim rozkroku i zrób duży krok do przodu jedną nogą, tak aby kolano było zgięte. Połóż obie ręce na biodrach. Wciśnij tylną stopę w podłogę i delikatnie opuść tylne kolano w dół w kierunku podłogi. Pozostań w tej pozycji przez 5-10 oddechów, a następnie zmień stronę.

Postawa wojownika II

Sekwencję kończymy pozycją wojownika II. Jest to odmiana postawy wojownika, która uspokaja umysł i emocje, a jednocześnie angażuje rdzeń i pozwala skupić się na chwili obecnej. Stań z lekko rozstawionymi stopami i połóż ręce na biodrach. Unieś klatkę piersiową i rozluźnij ramiona. Skręć lewą stopę w bok pod kątem 45 stopni, a prawą stopę skieruj bezpośrednio do przodu. Pozostań w tej pozycji przez 5-10 oddechów, a następnie zmień stronę.